مشاور دیجیتال مارکتینگ کیست و چه کاری انجام می دهد؟

مشاور دیجیتال مارکتینگ5

مشاور دیجیتال مارکتینگ در در مورد شرکت و محصول متفاوت است. اما نقش اساسی مشاور ایجاد یک پل بین مشاغل و دنیای آنلاین، کمک به آنها برای فروش محصولات و توصیه بهترین راه برای کسب مشتری است. چند نمونه از کارهایی که یک مشاور دیجیتال مارکتینگ انجام می دهد را در ادامه مقاله بخوانید.

 • سئو
 • تبلیغات برای هر کلیک (PPC)
 • بازاریابی ایمیلی
 • بازاریابی محتوا
 • ویدئو مارکتینگ
 • بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

با توجه به خدمات متنوع بازاریابی اینترنتی، بسیاری از مشاغل با مشاور دیجیتال مارکتینگ همکاری می کنند. این حرکت به شما امکان دسترسی به تیمی از مشاوران را می دهد که در هر زمینه از بازاریابی اینترنتی تخصص دارند.

بازاریابی اینترنتی

قبل از اینکه بقیه مقاله رو بخونید، شاید خیلی هاتون بپرسید، دیجیتال مارکتینگ اصلا چی هست؟

دیجیتال مارکتینگ با استفاده از تاکتیکهای بی شمار برای ارتباط با مشتریان تعریف می شود. از خود وبسایت گرفته تا تجارتهای آنلاین، تبلیغات دیجیتال، بازاریابی ایمیل. طیفی از تاکتیکها وجود دارد که زیر چتر “دیجیتال مارکتینگ” قرار می گیرد. بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ تصویری روشنی از نحوه پشتیبانی هر کمپین بازاریابی دیجیتال از اهداف اصلی خود دارند. بسته به اهداف استراتژی بازاریابی خود، بازاریابان می توانند از طریق کانالهای رایگان از یک کمپین بزرگتر حمایت کنند.

مثال

برای اینکه بیشتر متوجه بشیم، یک مثال بزنیم، یک بازاریاب محتوا می تواند مجموعه ای از پستها را در وبلاگ ایجاد کند. این پستها مرتبط با کتابهای الکترونیکی باشد که جدیدا منتشر کرده. بازاریاب این رسانه اجتماعی، از پستهای تهیه شده در فضای مجازی استفاده می کند. بازاریاب ایمیل یک کمپین نامه الکترونیکی ایجاد می کند. برای کسانی که کتاب الکترونیکی را دریافت می کنند اطلاعات بیشتری درباره شرکت ارسال می کند.

مشاور دیجیتال مارکتینگ2

انواع دیجیتال مارکتینگ 

 • بهینه سازی موتور جستجو (سئو)
 • بازاریابی محتوا
 • بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
 • پرداخت هر کلیک (PPC)
 • بازاریابی وابسته
 • تبلیغات بومی
 • اتوماسیون بازاریابی
 • بازاریابی ایمیلی
 • روابط عمومی PR
 • بازاریابی ورودی
 • محتوای حمایت شده

مسئولیتهای روزانه یک مشاور دیجیتال مارکتینگ شامل چه مواردی است؟

 • حسابرسی از حضور آنلاین مشتری (در وب سایت و حساب های رسانه های اجتماعی)
 • توسعه کمپین های بازاریابی اینترنتی
 • انجام آزمایش A / B برای به حداکثر رساندن تأثیر طراحی و کپی
 • بررسی عملکرد مشتری بر اساس آنالیز های گوگل

در برخی موارد ، شرکت ها با یک مشاور همکاری می کنند که در زمینه خاصی از بازاریابی دیجیتال تخصص دارد. بعنوان مثال، ممکن است تجارت شما با تمرکز بر بهینه سازی موتور جستجو با یک مشاور دیجیتال مارکتینگ اینترنتی همکاری کند.

مشاور دیجیتال مارکتینگ3

محل کار یک مشاور دیجیتال مارکتینگ چگونه است؟

مشاور دیجیتال مارکتینگ می تواند با داشتن یک تیم داخلی، برای یک آژانس کار کند یا شرکت خود را راه اندازی کند. این فرد می تواند بعنوان مدیران فروش دیجیتال و متخصصان بازاریابی اینترنتی فعالیت کنند.

مراحل برای شروع مشاوره دیجیتال مارکتینگ در رسانه های اجتماعی

مراحل برای شروع مشاوره دیجیتال مارکتینگ در رسانه های اجتماعی را به شما معرفی میکنیم. از هر کدوم می توانید درآمدزایی داشته باشید.

مشاوران رسانه های اجتماعی بعنوان چهره و صدای مشاغل در شبکه های اجتماعی خدمت می کنند. آنها کمپینهای رسانه های اجتماعی را اجرا می کنند. تعامل و وفاداری را با پست های رسانه های اجتماعی بهبود می بخشند. در نهایت سعی می کنند فروش را به بسترهای اجتماعی سوق دهند. تقاضا برای متخصصان رسانه های اجتماعی در سالهای اخیر بسیار زیاد شده است. سی ان ان حتی مدیر رسانه های اجتماعی را به عنوان یکی از بهترین مشاغل در آمریکا معرفی کرده. حتی رشد 10 درصدی اشتغال را در 10 سال آینده پیش بینی کرده است.

مشاور دیجیتال مارکتینگ6

مرحله اول. مهارت های لازم را بدست بیارید

هیچ کس شما را به عنوان مشاور دیجیتال مارکتینگ خود بدون داشتن صلاحیت های مناسب استخدام نمی کند. مشاوران رسانه های اجتماعی باید مهارتهای لازمه را داشته باشند. اول اینکه درک درستی از مشتری و هدف مخاطب داشته باشند. برندها را بشناسند.

دوم توانایی خلاقانه برای افزایش تعامل و رانندگی در فروش که مسئله مهم همین است.

در آخر، دانستن نحوه ایجاد پستهای مؤثر در شبکه های اصلی اجتماعی فیس بوک، اینستاگرام، پینترست، لینکدین، ​​توییتر و یوتیوب.

مرحله دوم. مشاغل کوچک را به عنوان اولین مشتری خود پیدا کنید

مشاغل کوچک را پیدا کنید که علاقمند به کمک آن هستید. خدمات خود را با  تخفیف به آنها ارائه دهید. اگر تجربه حرفه ای ندارید، باید برای ساخت نمونه کارهای خود بصورت رایگان کار کنید. بعنوان مثال، شاید یک سالن بستنی در منطقه شما وجود داشته باشد که با طعمهای جالبی سرو می شود. فکر می کنید با قرار گرفتن در معرض رسانه های اجتماعی، می توانند مشتری بیشتری جذب کنند. پس شما می تونید آنها را هدف خود قرار دهید.

مشاور دیجیتال مارکتینگ7

مرحله سوم. نرخ ها و قیمت انجام کار خودتون رو تعیین کنید

قبل از شروع پیدا کردن مشتری خود، اول باید نرخ ها، برنامه پرداخت و نحوه پرداخت خود را تعیین کنید.

مرحله چهارم. شروع به کار آزاد کنید

پس از کسب تجربه با انجام کارهای آسان و کوچک، میتوانید با کارهای بزرگتر به کارتان ادامه بدید. برای مجموعه گسترده ای مشاغل کار کنید.

مرحله پنجم. کسی را استخدام کنید تا به شما کمک کنند

وقتی به عنوان یک مشاور رسانه های اجتماعی تجربه کسب کنید، به یک تصویر بزرگ متمرکز می شوید. شما می توانید با استخدام افراد کاربلد، بعنوان اولین اعضای تیم مشاوره رسانه های اجتماعی خود، کار خود را گسترش دهید.

مشاور دیجیتال مارکتینگ4

مثال هایی از افرادی که میتوانید از آنها کمک بگیرید

متخصص بازاریابی رسانه های اجتماعی

این فرد در انجام کارهای روزانه مانند تعامل با طرفداران و دنبال کنندگان به شما کمک می کند.

طراح وب

یک طراح وب با استعداد می تواند در مفهوم سازی سایت به شما کمک کند.

بازاریابی محتوا

این افراد در ایجاد محتوا برای کارهای آنلاین شرکت شما متبحر هستند. آنها با انجام تحقیق در مورد کلیدواژه، نوشتن پستهای جذاب و کسب رتبه سایت، به شما کمک می کنند.

مشاور دیجیتال مارکتینگ9

نتیجه گیری در مورد چگونگی راه اندازی مشاغل مشاوره در رسانه های اجتماعی

آماده سازی برای شروع مشاغل مشاوره در رسانه های اجتماعی آسان نیست. شما باید مانند سایر مشاغل تجاری، تجارت خود را ازابتدا بسازید. قبل از جذب مشتری، باید اطمینان داشته باشید که صلاحیت لازم را دارید. سپس می توانید پایگاه مشتری خود را گسترش داده و تأمین اعتبار کنید. آنگاه افراد را استخدام کنید.

آموزش

بازاریابیبازاریابی آنلایندیجیتال مارکتینگسئو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *